سفر به یونان تعطیلات بهاره در یونان - Go To Greece

تعطیلات بهاره در یونان

تعیلات بهاره در یونان

جزیره اژه که در بهار تبدیل به جزیره ای با صخره های برنه می شود و غرق در هزاران گل وحشی و گیاهان بهاره می شود تنها یکی از دیدنی های فوق العاده و رویایی کشور هزار جزیره یعنی یونان در بهار است. دره ها و فلات ها و کنار کوه ها و دشت ها زمینه های پهناور و سبز رنگ را ایجاد می کنند، دشت هایی که در جای جای آن شکوفه بادام کوهی تزئین کننده لایه های سبز رنگ آن شده است. زیر پل های سنگی رودخانه ها با شتاب و عجله ای عجیب خود را به دیواره های پل می کوبند و همین باعث شده تا طرفداران ورزشی ماند رفتینگ چیزی از هیجان را در این میان گم نکنند.

عاشقان ترشح آدرنالین به خوبی مسیر خود را به جزایر و رودخانه ها و دشت های یونان در فصل بهار پیدا می کنند. فصل بهار در یونان بهترین زمان برای اسب سواری، کایاکینگ، رفتینگ و کوه پیمایی است. از رودهای آراختوس و آچلووس تا رودخانه های آلفیوس و لوئیسیوس و اوروتاس در بهار  جانی تازه گرفته اند تا عاشقان طبیعت را شگفت زده کنند.. هوا در بهار در یونان بهترین هوا برای فعالیت های فضای باز و انواع ورزش و پیاده روی و تفریخ در دل طبیعتی بکر است.

در ماه مه، زمانی که گل و لای در کف جاده ها خشک می شوند و مسیرها خود را نشان می دهند، مناطق کوهستانی بکر و کشف نشده زیادی برای ارائه عجایب و شگفتی برای عاشقان ماجراجویی در خارج از این جاده ها خود را آماده پذیرایی از عاشقان طبیعت می کنند و پیدا کردن یک گزینه از بین این همه گزینه کار ساده ای نیست.

دو مسیر ریلی جذاب در یونان شما را به دل مناظر خیره کننده ای خواهند برد تا فرصت کاوش و جستجو ار در فضاهایی رویایی ولی واقعی پیدا کنید. راه آهن اول از تنگ وورایکوس (Vouraikos) در نزدیکی کالاوریترا (Kalavryta) عبور می کند و موتزوریس (Moutzouris) در پیلون (Pelion) از دل ماظر بکر بهاری عبور می کند.

مقاصد محبوب گردشگری بهاری در یونان

تفاوتی ندارد کدام مقصد را برای سفر به یونان در فصل بهار انتخاب می کنید. یونان در بهار دیدنی ترین جلوه های خدا را به نمایش گذاشته است. اما اگر در این بین بخواهید مقصدی راب ه عنوان مسیر اصلی خود در نظر بیرید بهترین مکان ها برای تعطیلات بهاری در یونان را می توان سواحل دریای اژه، یونیاان و کرت، پلوپونز، هالکیدیکی و ریویرا آتن ، هتل های لوکس و با ویو عالی، استراحتگاه ها و پاتوق های سلامتی ، اپا و بی اند بی (B&B) و بسیاری دیگر را می توان برای بخصوص مااه آوریل تا عید پاک توصیه کرد. هر کسی که به اندازه کافی خوش شانس باشد که در ماه بهار و تا ژوئن به یونان سفری داشته باشد بدون تردید سواحلی افسانه ای در انتظار او خواهند بود.

تورهای خصوصی، انواع جاذبه های تاریخی و باستانی و موزه ها، مکان های گردشری بی نظیر و آب های خروشان، شام و ناهار در بهترین رستوران ها با شهرت جهانی و یا قایق رانی های مختلف با انواع قایق های جذاب بر روی آب های به شفافی اشک چشم و لنگر انداختن در کنار دریا و خیره شدن به افق رویایی و خیال بهترین ارمغان های یونان در بهار خواهند بود.

جشن عید پاک یونان

شاید یکی از بهترین تجاربی که می تواند شما را در سفر بهارانه به یونان غافلگیر کند برگزاری جشن عید پاک در یونان باشد. عید پاک بدون تردید یک تجربه استثنایی در یونان است.  پاتموس ، جایی است که شعله مقدس مستقیما از اورشلیم به این مکان آورده می شود . کورفو شما را با سنت های رنگارنگی یونان در برگزاری جشن آشنا می کند. سانتورینی مکانی است که هزاران چراغ در این روز روشن می شود و به قلعه پایرگوس (Pyrgos) برده می شود. در لوس، سیفنوس، اسکیاتوس و چیوس در روز عید پاک در یونان موشک هایی به سمت رونتادو (Vrontado) شلیک می شود. فولگاندورس، لئونیدیو، کالامانتا، آراهووا، نفپاکتوس، تریپولی ، مسولونگی و بسیاری دیگر از مناطق روستایی در یونان نیز به سبک و روش خاص خود عید پاک را در یونان جشن می گیرند.

آرادب و رسوم محلی، گروه ها و دسته های شادری، موکب ها و مراسم گل ریزان و غیره جمع خوب را حال و هوایی متفاوت می دهند. زن ها مراسم را در پشت جادوگری که با  گل های سفید تزئین شده مشخص شده است با سبک خاص برگزار می کنند. مراسم معراج در شب عید پاک با شمع ها و آتش بازی خارق العاده ای برزار می شود و تمامی کلیساها، صومعه ها و مراکز مذهبی و سنتی در این روزها مزین و شاد و سرخوش شده از مسافران میزبانی می کنند. بهار در یونان همواره عید است و جشن و عید پاک بهترین نمونه از این جشن ها و عید ها است.

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید