سفر به یونان تعطیلات تابستانی در یونان - Go To Greece

تعطیلات تابستانی در یونان

تعطیلاته تابستانه در یونان

تابستان در یونان از ماه مه تا اکتبر آغاز می کند. تابستانی که هر روز شما را وادار می کند تا با مناظر، جزایر و سرزمین های بکر متنوعی در یونان مواجه شوید. اما در این بین شاید بهترین جاذبه های تابستانه یونان را بخواهید بشناسید. پس با ماه همراه باشید

گنجینه های تاریخی یونان

تابستان در یونان را می توان در معابد باستانی و خیره شدن به دریای اژه خلاصه کرد. پورتارا در ناکسوس، پناهگاه های جزیره دلوس،  اسکارکوس در لوس، فیستوس  در هراکیلیون و بسیاری دیگر از این معابد باستانی مشرف به دریا از مهم ترین مکان های معروف باستانی هستند که در تابستان بهترین مناظر را برای تماشا برای شما فراهم کرده اند. مکان هایی که در گذشته با تابش خورشید دریای مدیترانه جلوه گر می شدند.

المپیا باستانی، کینوسوس و دره باستانی گورتینا ، صومعه های کوه اتوس، آکروتیری در سانتورینی و بسیاری دیگر تنها یک صخره تا  دریا فاصله دارند و بازدید از این جاذبه ها در هر برنامه سفر تعطیلات تابستانه به یونان یک ضرورت است.  همین طور باید به این لیست مجموعه های بیشتری مانند موزه های باستان شناسی و صومعه های بیزانس و یا قلعه ها و برج ها و مسیرهای عالی تابستانی را نیز اضافه کرد.

جزایر یونان

بی تردید از برترین مکان های گردشگری یونان در تابستان جزایر این کشور است. سفر به جزایر دریای اژه در یوننا و یونیا کشف جاذبه هایی بی بدیل در یونان در مقاومت ناپذیرترین حالت ممکن است. جزایر دونوسا، شینوسا، آنافی، کیمولوس، هالکی، کاستلوریزو و غیره جزایری بسیار جذاب در یونان هستند که احتمالا حتی نام آنها را نیز قبلا نشنیده بودید.از جزیره سیمی گرفته تا ایکاریا و یا آمورگوس ، تیلوس ، کالیمنوس ، آلونیسوس ، ساموتراکی ، ایتاکا ، پاکسی ، آنتی پکسی از جزایر عجیب و در عین حال بسیار خارق العاده و سر سبز در یونان و منطقه لفکادا محسوب می شوند. در هر یک از اینمناطق جاذبه های زیادی برای تفریح و گردش وجود دارد. از ماهیگری گرفته تا همنشینی با مردم محلی و روستا و خانم های خانه دار با نان داغ محلی  که در اجاق های چوبی طبخ می شود  و یا مزه کردن انواع غذاهای محلی و نوشیدنی های ناب روستایی با خلوص بالا از این دست هستند.

یونان با طعم سنتی و باستانی

یونان سرمین سنتی و فرهنگ است. بیش از خوراکی ها و غذاهای لذیذی مانند آمیگدالوتا ( شیرینی بادام زمینی) یا سوما ( شربت بادام)، ماستیها، لیموناد خانگی و قهوه معطر و فوق العاده یونانی ، در هر منطقه مردم محلی یونان سنت های خاص و دستپخت های ناب خود را به شما عرضه خواهند کرد.

در همه مناطق یونان به جرات می توان گفت، افسانه ها و آداب و رسوم هنوز زنده اند و نسل به نسل از طریق زبان منتقل شده تا به فرهنگی ناب تبدیل شده باشد.  حتی هر منطقه شعرها و آهنگ های خاص خود را دارند و همهمه های متفاوتی از سنت در آنها دیده می شود. واقعا تابستان در یونان شخاوتمند و بی نظیر است.

تابستان بر انرژی در یونان

وقتی از ورش های آبی و تفریح های آبی سخن گفته می شود در راس همه کشورها بای نام یونان را جستجو کرد. تابستان در یونان فصل علاقمندان به ورزش های آبی است. در واقع همه نوع ورزش آبی در یونان در تابستان در جریان است. در پریوولوس، سانتورینی، پیسارو، پارادایز، پارانگا، مایکونوس و یا سواحل پوندا، پاروس، مایلوپوتاس و لوس انواع ورزش ها در تابستان در جریان است.

در کنار ورزش بادبادک رنگی هوا کنید و موج سواری و باد بازی در سواحل را فرامش نکنید. وولیاگمنی در سواحل آتوین، ریورا، پاروس، میلی، واسیلیکی در لفکادا و یا پراسونیسی، رودس و سیگری در لسووس و سارتی در هالکیدیکی و یا هر کجای دیگر که باشید آفتاب و باد و موج فراهم است تا لذت شما کامل شود.

غذاهای مدیترانه ای

ذائقه شما چیست؟ دوست دارید هر روز یک غذای تازه را تجربه کنید؟ تابستان در یونان درست زمانی است که انواع رژیم های غذایی مدیترانه ای را می توانید دنبال کنید هر روز یک غذای تازه را تجربه کنید. غذاهایی با طعم و رایحه متفاوت. انواع سبزیجات تازه، میوه های معط، حبوبات، سبزیجات، پنیر، نان گرم، روغن زیتون، ماهی تازه، غذاهای دریایی، صدف، شراب خانگی و همه و همه در این فصل رونمایی می شوند.

جالب تر اینکه در یونان در این فصل و در هر منطقه آب و هوای خاص و در هر روستا و هر جزیره و شهر دستورالعامل های متفاوت غذایی وجود دارد. خواه در حال قدم زدن در کنار سواحل باشید یا استراحت در ویلا ساحلی خودتان می توانید همواره با خوردن هندوانه آبدار و یا یک میوه آبدار دیگر و یا انواع غذاهای لذیذ تابستانه و تازه به همراه محصولات غذایی محلی و تازه و ارگانیک طعم واقعی زندگی را ترحبه کنید. نان خود ار در روغن زیتون تازه فرو کنید صدف دریایی تازه را زیر نان گذاشته و با جوانه های مختلف حبوبات با شادی میل کنید.

باد را در بادبان خود حس کنید

برترین مارینا های جهان ( تفرجگاه های ساحلی) در کنار بنادر ماهیگیری و سواحل و انواع خلیج های پنهان و با آب های شفاف و دست نخورده را در یونان تربه کنید. بیش از 6000 جزیره و شبه جزیره و یک خط ساحلی با بیش از 14500 کیلومتر خود به خوبی معرف این امر است که علاقمندان به قایقرانی و ورزش های آبی هر آن چیزی که می خواهند فراهم است.

بادهای تابستانی در دریای اژه برای قایقرانی رقابتی و سرعتی و هیجاان و آدرنالین بالا فوق العاده است .اما برای داشتن یک قایق رانی دلچسب و آرام و رویایی می توانید در همین زمان به آب های صاف و ملایم دریای یونی پناه برده و در آنجا قایقرانی کنید. سانتورینی، میکونوس، میلوس، کرت، لفکادا، کورفو ، زاکینتوس و پاکسی و غیره از دیگر منطقی هستند که باب قایق رانی و لذت بردن در امواج مختلف دریایی با قایق هستند.

تجربه زندگی شاد

مکالمه ساده و روان به زبان انگلیسی، موسیقی سنتی و خونگرمی مردم یونان سودای زندگی در کنار مردمی را به شما پیشکش می کند که عاشق معاشرت و زندگی توام با شادی هستند. عکس گرفتن در جشن ها و مراسم عجیب و غریب و موسیقی های سنتی و رقص و شادی، بودن ر دل جمعیتی پر جنب و جوش و رقصیدن در سالن های با چراغانی های جالب را از دست ندهید. تابستان در یونان مترادف با زندگی شبانه است. زندگی که از ساعت 8 یا 9 شب تا نزدیک صبح در جریان است. صبح روز بعد با یرجه زدن در آب های شفاف دریا می توانید ذهن و بدن خود را سر زنده کنید و دوباره زندگی را شروع کنید.

همه شما تابستان به یونان دعوتید

اگر تابستان در یونان بودید شما هم دعوتید. به جشن ها و جشنواره های 15 آگوست در سراسر یونان، با آداب و رسوم و عدات متفاوت، به عروسی های سنتی و جشن ها و مهمانی های یونانی و مردمی. در تمامی این مراسم مردم یونان با غذهای محلی ، وسیقی و شراب و کنسرت و رقص و تئاتر های مختلف از شما میزبانی می کنند تئاترهای روباز مشرف به دریای با قلعه های قرون وسطایی را نباید از دست داد. غذاها و جشن های عالی یونان را  نادیده نگیرید. یونانی ها مهمان نواز و خونگرم هستند و همیشه با آغوشی باز شما را می پذیرند. بهترین ها را به شما ارائه می دهند و دوست دارند شما یونان را همانطو که هستن ، ناب و معتبر بشناسید.

دور تر از سواحل یونان

تفاوتی ندارد در کدام ساحل یونان به سر می برید، به یاد داشته باشید که ارزش کاوش داخل کشور یونان کمتر از سواحل این کشور نیست. در نزدیکی تمامی سواحل یونان می توانید دهکده های سنتی یا میادین مسقف و سایه دار، با کافی شاپ ها محوطه های باستان شناسی، موزه های مهم و درخور، مسیر های پیاده روی ، پارک ها،  دریاچه ها و تالاب ها و بسیاری از دیدنی های دیگر از شما میزبانی می کنند.

در مراکز یونان و شهرهای یونان می توانید مقاصد مشهوری را تربه کنید که فراموش شدنی نیستند . از پلیون ، کرت ، مسینا، مانی ، ناپلیو ، کاترین ، پروزا و پارگا ، ایلیا گرفته تا شهرهایی اند آتنف تسالونیکی و غیره  بهترین انتخاب ها برای شما هستند. این ها تننها برخی از مکان ها هستند که شما را به راحتی تحت تاثیر خود قرار خواهد داد بدون اینکه قرار باشد نسیم دریا را ترک کنید.

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید