سفر به یونان تعطیلات زمستانی در یونان - Go To Greece

تعطیلات زمستانی در یونان

تعطیلات زمستانه در یونان

خورشید خستگی ناپذیر مدیترانه حتی در زمستان نیز متوقف نمی شود. خورشید با مهربانی خود تمامی مناظر طبیعی یونان را گرم نگه می دارد و دقیقا حتی در سردترین روزهای زمستان در یونان نیز گرمای خورشید را می توان در همه مناطق یونان حس کرد.  روزهای زمستان در یونان چنان زیباست که خود مردم یونان این روزها را با نام شادی خدا نام گذاری کرده اند.

در طول تعطیلات زمستانی در یونان هر چند هوا سرد است اما تنها با پوشیدن یک لباس گرم می توانید مقاصد زیادی را در یونان بازدید کنید. کافی است نقشه را برداشته و به تماشای مناطق مختلف یونان که روی نقشه مشخص کرده اید بروید.

در طول دهکده های معروف کوهستانی یونان از شمال تا پلوپونز می توانید می توانید با استفاده از مسیرهای سنگ فرش شده پیاده روی کنید و از معماری سنتی این محلات و دهکده ها لذت ببرید. می توانید به رستوران ها و کلوب های مختلف در طول مسیرهای و طبیعت زیبای روستا ها و دهکده های یونان رفته و با محصولات کلاسیک و سنتی یونان مانند پنیر و نان ورزیده شده ، زیتون تازه و یا روغن های زیتون ناب و بکر و بسیاری از خوراک های سنتی و محلی لذتی بی وصف را در کنار آتش تجربه کنید.

نوشیدن سوپ های لذیذ یونانی با دستورالعمل های مادر بزرگ های بونانی که با گوشت و سبزیجات تازه محلی درست می شود هرگز قابل چشم پوشی نیست. نوشیدنی های سنتی یونان از شراب تا راکی و اوزو و یا قهوه های داغ در کنار حرارت شومینه و آتش و یا نوشیدن چایی تهیه شده با انواع گیاهان کوهی و سبزیجات خاص دمنوش در کنار سواحل یاد آور لحظاتی ناب برای شما خواهد بود. حتی می توانید شب در کلبه های سنتی تا صبح بیدار باشید و صبح با مربا خانگی اصیل یونانی صبحانه  خود را میل کنید.

مقاصد محبوب زمستانی در یونان

صبح زود قدم زدن در جنگل های همیشه سبز یونان و روستاهایی با چشم انداز با شکوه و خارق العاده و حرکت در طول مسیرهای سر سبز یک ایده آل زمستانی است که در هر کجا نمی توانید تجربه کنید. اگر برف باریده باشد می توانید به تفریحگاه های عالی یونان برای اسکی بروید و انواع ورزش های زمستانی مورد علاقه خود را تجربه کنید. ملکه مقاصر برفی در یوانن آراهوا (Arahova) است. لیوادی نیز یک مرکز عالی برای اسکی و ورزش های زمستانی در پارناسوس است.  در همه این مکان ها هتل های عالی از شما استقبال خواهند کرد. اگر اسکی دوست ندارید می توانید در پیست ها و مسیرهای تعیین شده اسب سواری کنید و یا دوچرخه سواری و کوهپیمایی را انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم اگر در زمستان در یونان هستید حتما از پیست اسکی پلیون در آگریولفکس دیدن کنید . در اینجا می توانید انواع ورزش های زمستانی را تجربه کنید و یا با کاورش از دهکده های معروف کوهستانی آن خاطراتی فوق العاده برای خود بسازید. از دیگر استراحتگاه های زمستانی معروف یونان می توان به فالاکرو دراما (Falakro) ، کایماکتسالان (Kaimaktsalan)، واسیلیتسا (Vasilitsa)، سلی (Seli)، کارپنیسی (Karpenissi)، الاتوهوری (Elatohori) و کالاوریتا (Kalavryta) را نام برد. همه این مکان ها دیدنی های زیادی را برای شما به ارمغان می آورند و در نزدیکی مکان های باستانی و بناهای تاریخی و روستاهای بیزانس واقعا بکر و عالی و قرار گرفته اند که توسط بسیاری از جهانگردان ستایش شده اند.

زندگی در شهرهای بزرگ یونان در زمستان

شهرهای بزرگ یونان در زمستان هر یک حال و هوای خاص خود را دارند. زمستان های معتدل در آتن و تسالونیکی باعث شده که این دو شهر به مقاصد ایده آل گردشگران برای سفرهای زمستانی تبدیل شوند. پارتا، ولوس، نائوسا، وریا و یوانینا  از برترین شهرهای گردشگری یونان در زمستان در کنار آتن و تسالونیکی هستند.  در انی مراکز جاذبه های تاریخی و گردشگری در کنار پیاده روی ، خرید و سرگرمی و بازدید از پارک ها وموزه ها و غیره حال شما را حسابی عوض خواهد کرد.  در هیچ زمانی به اندازه زمستان در یونان نمی توانید از جشنواره های فصلی لذت ببرید . به عنوان مثال دیدن کارناوال های پاترا در سراسر یونان و اروپا شهرت فراوانی دارد.

در کاستوریا می توانید به تماشای رگودساریا بروید. دگودساریا یک دوره موسیقی سه روزه است که با سازهای سنتی برنجی ، رقص و غذا و شراب برگزار می شود . ریشه در آیین های دیونزی دارد. یا در اپیفانی که در روز 6 ژانویه برگزار می شود می توانید به تماشای برکت آب بروید و اشتیاقی که جوان ها برای شیرجه زدن در آب های سرد و یخ زده دریا برای در آوردن صلیبی که کشیش به دریا پرتاب می کند را با چشم ببینید و اگر می توانید جلوی وسوسه خود را برای شیرجه نزدن در آب بگیرید.

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید