سفر به یونان سرزمین اصلی یونان - Go To Greece

سرزمین اصلی یونان

سرزمین اصلی یونان

کاوش در زیبایی های سرزمین اصلی یونان

یونان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا است که علاوه بر بسیاری از جزایر دوست داشتنی و شناخته شده ، سرزمین اصلی آن نیز گزینه های مختلف و زیادی را برای یک تعطیلات کلاسیک مدیترانه ای به مسافران و توریست های پیشکش می کند. در سرزمین اصلی یونان شما می توانید روستاهای ماهیگیری بسیار جذاب و آرامی را مشاهده کنید، می توانید از شهرهای قدیمی و سنتی با استحکامات دیدنی قدیمی و یا شهرهای نوین و مدرن برای تفریح و گشت و گذار در یونان دیدن کنید و در این شهرها همواره به دنبال سایت های باستان شناسی و یا دیدنی های بسیار دوست داشتنی جدید برای برنامه های بعدی خود باشید و از فرهنگ عالی و اصیل یونانی و سواحل دیدنی شهرهای مختلف یونان بهره ببرید.

شهر افسانه ای و اسطوره ای پلوپونز

اگر قصد بازدید از یونان را دارید، حتما از پلوپونز  دیدن کنید، جایی که افسانه با تاریخ دیدار می کند. انواع بناهای تاریخ مربوط به گذشته حیرت انگیز این شهر در کنار بسیاری از مکان های باستان شناسی، مانند المپیا باستان، اپیادوروس، مکینا و تیرینس ، معبد آپولو اپیکوریوس، کلیساهای بیزانس، روستاهای منحصر به فرد و قلعه های یکی از دیگری جذاب تر به همراه زیبایی های خیره کننده طبیعی ، انواع کوه ها و جنگل ها، رودخانه ها و غارها و غیره قطعا شما را به وجد خواهد آورد. تردیدی نیست وجود این همه زیبایی در این شهر باعث شده تا پلوپونز  به مکانی فوق العاده در یونان برای تعطیلات، تورهای گردشگری و تورهای ورزشی و یا حتی رویدادهای فرهنگی برای انواع گردشگران تبدیل شود.

پلوپونز شهری است که توسط دریا احاطه شده و از زیباترین سواحل یونان و حتی اروپا بهره مند است. سواحلی عالی که در غرب به صورت ماسه ای و در شرق به صورت صخره ای دلبری می کنند.

مقدونیه یونان

به مقدونیه یونان سفر کنید و با معنای واقعی کمال آشنا شوید. مکانی باشکوه در یونان که درخور کاوش و تفحص بسیار زیادی است. جایی که چهار راه شرقی با غرب رو در رو می شوند. جایی که با توده هایی از برف های تقریبا چند ساله در کوهستان المپوس، مشهورترین و مرتفع ترین کوهستان یونان مواجه خواهید شد. وجود کوه هایی مانند پانگایو (Pangaio) ،کایماکتسالان (Kaimaktsalan)، و یا فالاکرو (Falakro) با شکوهی همسان با کوهستان المپوس و در ادامه این کوهستان، بهترین دامنه های کوهستانی را برای پیاده روی، اسکی و یا اسنوبورد و دیگر ورزش ها و تفریح های زمستانی و کوهستانی برای علاقمندان به همراه دارند. عنصر آب به معنای واقعی کلمه و به صورت مداوم با برخی از مهم ترین رودخانه ها و دریاچه های شناخته شده در یونان پیوند می خورد و از مسیر مقدونیه یونان در جریان هستند.

با بازدید از متروپولیس در شمال و تسالونیکی می توانید از یک تاریخچه غنی و جذاب چند قومیتی و فرهنگی و هنری در یونان آشنا شوید. مقدوینه یونان، شهری با شکوه و مدرن، شلوغ و پر انرژی و شاد و سر شار از سر زندگی است، شهری که به صورت یک آمفی تئاتر ساخته شده و ساحل آن با کوه المپوس در افق دور ترکیبی بی نظیر خلق کرده است.

این شهر همواره قطب تمدن ها، فرهنگ ها، ملل و مذاهب مختلف بوده است. با کشف هالکیدیکی (Halkidiki) نفس گیر و خیره کننده با وجود آب های شفاف و سواحل ماسه ای طلایی ، خلیج ها و جزایر کوچک و مناظر سبز دوست داشتنی شگفتی خود را تکمیل خواهید کرد.  اینجاست که تعطیلات رویایی شما محقق خواهد شد. مناظر طبیعی منحصر به فرد اطراف سرس (Serres) را از دست ندهید. در ادمه از شهرهای رویایی و دیدنی دراما (Drama) و کاوالا (Kavala) در شرقی ترین منطقه کشور و  کاستوریا (Kastoria) و نائوسا (Naousa) در غربی ترین قسمت شمال یونان بازدید کنید.

اپیروس سنتی (Traditional Epirus)

منطقه اپیروس در شمال غربی یونان و در بین کوه پیندوس و دریای یونی واقع شده است. کوه پیندوس با جنگل های بکر ، شیب های بی شمار و دریاچه اژدها ( دریاچه افسانه ای کوه های آلپ)، منطقه ای در دسترس است که به بازدید کنندگان امکاناتی مانند کوهنوردی، کوهپیمایی، صخره نوردی، اسکی ، پیاده روی، دوچرخه سواری کوهستان و غیره را در کنار استفاده از مناظر طبیعی طیبا و منحصر به فرد ارائه می دهد. علاوه بر این رودخانه های اپیروس جاذبه های متنوع دیگری مانند کایاک، قایق سواری، قایق رانی و غیره را برای شما در نظر گرفته اند.

رودخانه آراکتوس در این منطقه به عنوان یکی از زیباترین و چالش برانگیز ترین رودخانه های قایق رانی در سطح کل کشور یونان است. این در حالی است که وودوماتیس (Voidomatis) رودخانه ای است که با عبور از میان دره ویکوس مناظر چشمگیری را ایجاد کرده است. جالب تر اینکه تمامی موارد فوق با ترکیبی از مکان های باستان شناسی، قلعه ها، صومعه ها، کلیساها و دهکده های سنتی و زیبا تلفیق شده اند.

بازدید از زاگروکوریا (Zagorochoria) را از دست ندهید. زاگروکوریا ترکیبی از 46 روستا منحصر به فرد و خیره کننده در میان کوه است. با اقامت در یکی از این دهکده ها در دل کوه می توانید در اطراف ویکوس کانیون (Vikos Canyon) ، دومین و ژؤف ترین زمین جهان با اکوسیستم 1700 گونه گیاهی و 182 گونه حیوانی قدم بزنید و از مناظر خیره کننده آن لذت ببرید. از پل های سنگی و تاریخی اپیروس عبور کنید، پل هایی که ترکیبی از افسانه ها و آداب و رسوم محلی را بر روی خود به عنوان شاهکارهای هنری به نمایش گذاشته اند.

دودونی (Dodoni)  یک معبد معروف باستانی در این منطقه است. در کنار آن می توانید از تئاتر معروف دودونی نیز بازدید کنید ، تئاتری که بزرگ ترین تئاتر دوران باستان به شمار می رفته است و در نهایت می توانید با تست خوشمزه ترین پنیر فتا، عالی ترین پنیر در یونان گردش خود را به اتمام برسانید.

منطقه طبیعی تسالی (Thessaly)

از تسالی، منطقه طبیعی با زیبایی های بی نظیر طبیعت مانند انواع کوه ها، رودخانه ها، سواحل، دریاچه محبوب پلاستیرا، دره تمپلی و از یکی از دیدنی ترین مناطق یونان به نام متئورا (Meteora) بازدید کنید. اماکن باستانی ، صومعه های مربوط به دوران بیزانس، انواع کلیساهای سنتی، سکونتگاه های قدیمی و سنتی و استراحتگاه های زیبای خاص اسکی در کنار انواع زیبایی های جذاب طبیعی شکوه تسالی را کامل کرده و این منطقه را به یکی از عالی ترین مقاصد تعطیلاتی در یونان مبدل کرده است.

کوه پلیون (Pelion) همچون سرپرستی بی خواب، ایستاده بر فراز شهر ولوس در طول سال به شکل نفس گیری شکوهمند است.  در این کوه 24 دهکده سنگی وجود دارد که امتداد یک سلسله باغ زیتون ساخته شده اند و در امتداد آنها در زیر نور آفتاب و همجوار با جنگل های متراکم و باغ های میوه سرسبز دیگر دیده می شوند و می درخشند. با استفاده از قطار سنتی پلیون و مونتزوریس (Mountzouris) اسطوره ای استفاده کنید تا به دیدن منطقه میلیس (Milies) با دهکده های آنو لچونیا (Ano Lechonia) بازدید کنید.

این یکی از جذاب ترین روش ها برای دیدن بخشی از زیبایی های کوه و برخی دیگر از روستاهای سنتی در امتداد مسیر است. از ولوس (Volos) معروف به شهر آرگونانت (Argonauts) ( گروهی از قهرمانان که با جیسون به کشتی آرگو رفتند تا پارچه های طلایی را به دست بیاورند) بازدید کنید. اینجا دقیقا جایی است که شما را مجبور خواهد کرد تا ناهار و یا شامی را در این منطقه میل کنید چرا که در این منطقه میخانه ها و رستوران های مشهوری به نام تیسیپورو (tsipouro) وجود دارند. تقریبا 600 تا از این کافه ها و میخانه ها در این منطقه وجود دارند که هر یک با ارائه غذاهای دلپذیر و دوست داشتنی شما را پذیرایی خواهند کرد. ضمن اینکه در یان منطقه مردم محلی و بسیاری از گردشگران در مکانی به نام تسیپورادیکو (Tsipouradiko) که یک مرکز اجتماعی است جمع می شوند و همدیگر را ملاقات می کنند.

تنها در چند کیلومتری غرب ولوس، مکان های باستان شناسی سسکلو (Sesklo)، به عنوان باستانی ترین شهرک اروپا که قدمت آن به 6 هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد قرار گرفته است . در نزدیک آن نیز شهرک دیمینی (Dimini)، مهم ترین شهرک ما قبل تاریخ یونان و یکی از مهم ترین شهرک های تاریهی عصر حجر در سراسر جهان واقع شده است.

تراس معتبر (Thrace) ( تراکیه یونان)

تراس یا تراکیه منطقه ای بی نظیر در یونان از نظر زیبایی های طبیعی و شگفت انگیز است. تراکیه را می توان سرزمین افسانه های یونان خواند که دلیل آن بدون تردید وجود خانه اسطوره اورفئوس یونان مطابق با افسانه ها در این منطقه است. تراس یا تراکیه به دلیل داشتن حومه های زیبا، بکر و دست نخورده به عنوان بهشتی زیبا و بی وصف برای انواع فعالیت های فضای باز مشهور شده است.

این بخش زا یونان دارای همه جاذبه های طبیعی ممکن می تواند باشد: رشته کوه رودوپی (رودوچه و کوه ساوس) در جزیره ساموتراس در این منطقه واقع شده اند. رود های اوروس، نستوس و آرداس ، دریاچه های ویستونیدا و اسماریدا، جنگل های دادیا و دلتای رودخانه اروس و انواع تالاب های معتبر بین المللی چیزی از جاذبه های طبیعی را برای این منطقه کم نذاشته اند.  دره های حاصلخیز، جنگل های تو در تو و متراکم و انواع سواحل شنی سفید در این منطقه به خوبی جلوه گری می کنند.  در کنار همه این زیبایی های طبیعی می توان امامن باستان شناسی زیادی شامل انواع بناهای سنتی و باستانی یونانی، بیزانس، قرون وسطایی و عثمانی را نیز مشاهده کرد که همگی به عنوان بخشی از میراث فرهنگی غنی تراکیه به شمار می روند و ویژگی اصلی آن را می توان همزیستی مسالمت آمیز با سنت های مسیحی و مسلمانان دانست.

یونان مرکزی

یونان مرکزی معروف به روملی (Roumeli)، بخشی از سرزمین اصلی یونان محسوب می شود و منطقه ای است که از دوران باستان میزان سکنه زیادی بوده است. رشته کوه های جنگلی، رودخانه ها، دریاچه ها، انواع جانوران و گیاهان غنی و مکان های باستانی شناسی از جاذبه های اصلی این منطقه هستند. از سایت باستان شناسی دلفی و اوراکل خدای آپولو ، شهرهای ساحلی فوق العاده زیبا گالاکسیدی و ایتا و همچنین نافپکتوس های زیبا و بسیار پر اهمیت و تاریخی در این منطقه باید بازدید کرد.

به غیر از این مناطق می تواند با بازدید از تالاب زیبای مسولونگی، بزرگ ترین تالاب یونان  به عنوان یک بهشت واقعی طبیعی روی زمین با انواع جزایر، تپه ها، سواحل جنگلی و انواع گیاهان و جانوران که منبع تغذیه مردم محلی هستند نیز می توانید دیدن کنید و تفریح خود را چندین برابر لذتبخش کنید.

اما بدون تردید گران بهاترین غذاها در این منطقه را باید بوتارگا دانست که در یونانی به نام آوگوتاراکو (avgotaracho) خوانده می شود و از معدود محصولات و غذاهای دریایی در این منطقه است که با تخم مرغ و صدف میل می شود.

اما اگر به دنبال ترشح آدرنالین در یونان هستید قطعا کارپنیسی (Karpenisi) مقصد ایده آل شما در یونان خواهد بود. مکانی که در طول سال بسیاری از فعالیت ها را می توانید در آنجا انجام دهید.  اصلا وقت را هدر ندهید و بلافاصله سفری به قلب طبیعت یونان داشته باشید. آبشارهای خیره کننده و نفس گیر با مناطق جنگلی متراکم و رودخانه های با سرعت آب بالا  همه فرصتی را بریا تفریح برای شما فراهم کرده اند. اگر عاشق اسکی یا اسنوربرد هستید بازدید از کوهستان های این منطقه را از دست ندهید. پارناسوس و دهمده زیبای آراچووا یکی از بهترین مقاصد زمستانی در یونان با انواع جاذبه های گردشگری و تفریحی هستند. مکان های معروف باستانی شناسی اورچومنوس (Orchomenos) ، تبس (Thbes) ، پلاتاییاس (Plataiaes)  و چرونئا (Chaeronea) را هم از دست ندهید.

سرزمین آتیکا (Attica)

آتیکا به عنوان یکی از مهم ترین مراکز مذهبی یونان باستان بوده است و آکروپولیس آتن آن از همه مهم تر و مشهورتر است. با فاصله کمی از آتن می توانید به مکان های باستان شناسی و بناهای بسیار دیدنی باز مانده بیزانس در اطراف آتیکا مواجه شوید و گزینه های سفر روزانه بسیار عالی از اتن را برای داشتن تفریح های عالی برای خود برنامه ریزی کنید. در این نزدیکی مکان های دیدنی قابل توجهی مانند معبد پوزیدون در سونیا قرار دارد که بازدید از آن را پیشنهاد می کنیم.

سایر مکان های باستان شناسی که می توانید از آنها بازدید کنید عبارتند از : معبد آرتمیس (Artemis) در ویراورونا (Vravrona)  و آمفیرائیون (Amfiarion) در نزدیکی اوروپوس و سایت توریکوس () و تئاتر لاوریو () که از عجایب دیدنی در یونان هستند.

ب یاد داشته باشید که از پیرا بزرگ ترین بندر یونان و یکی از مهم ترین بنادر دریای مدیترانه نیز بازدید کنید و حتی قایق سواری به جزیره اژه را از این بندر تجربه کنید. از تپه کاستلا نیز دیدن کنید و  بر روی این تپه قدم بزنید و از چشم انداز پانورامای دیدنی پیرا و دریا لذت ببرید.

به دنبال آن می توانید با بازدید از موزه های باستان شناسی و دریایی و همچنین تئاتر شگفت انگیز شهری نئوکلاسیک پیرا در مرکز شهر دیدن کنید. اگر وقت بیشتری داشتید از بازار محلی هم حتما بازدید کنید . مکان دیدنی دیگر رد این منطقه بدون تردید ایستگاه راه آهن پیرائوس است که در اوایل قرن بیستم و به سبک ایستگاه های  اصلی راه آهن اروپا در آن زمان ساخته شده است. گنبد زیبای قوسی شکل و نقاشی هایی که روی دیوارهای آن ایجاد شده است توسط دانش آموزان مدرسه هنرهای زیبا در آتن انجام شده و قابل تحسین است.