سفر به یونان متئورا یونان (Meteora) - Go To Greece

متئورا یونان (Meteora)

متئورا یونان (Meteora)

متئورا بدون تردید فتوژنیک ترن سایت گردشگری در یونان است.

در بالای شهر کالامبیکا، در حاشیه شمال غربی دشت تسلای ( تسلیا)، گردشگران و بازدیدکنندگان با مکانی خیره کننده و فوق العده جذاب از صومعه های چشمگیر که به شکلی زیبا در تعادل قرار داشته و روی قلعه های سنگی ساخته شده اند و در ارتفاع 400 متری از سطح دریا قرار گرفته اند، رو به رو می شود.

متئورا  یکی از مقس ترین مکان های مسییت است که ا مناظر خیزه کننده طبیعی تلفیق و ترکیب شده و جاذبه های خیره کننده ای را ایجاد کرده است.

هر ساله هزاران توریست و گردشگر برای بازدید این مکان به یونان سفر می کنند و غرق در وسعتی بی انها از سازه های صخره ای فوق العاده خواهند شد که زمان و ممان را در بر گرفته و فوق العاده است. اینجا دقیقا جایی است که گردشگران به دنبال دستیابی به آسایش جان به دور از هیاهوی شهری می توانند زمانی بیارامند.

جنگل سنگی متئورا جنگلی خارق العاده با چشم اندازهای طبیعی است که به صورت دست ساز ساخته شده است  و عملا انتقال دهنده حس متعالی در این منطقه و ساختار آن است. بازدیدکنندگانی که برای بازدید به این منطقه سفر می کنند گویی در هاله ای از انزوای موجود در حالت های روحانی زندی صومعه نشینان درگیر می شوند و به دنبال آن مناظر بی نظیر و شگفت انگیز این منطقه باعث بهت و شگفتی آنها خواهد شد. مناظری که با معماری های برجسته صومعه های که به اصطلاح به معماری ترس شهرت دارند، احاطه و درگیر می شوند.

متئورا را می توان بعد از کوه آتوس، دومین منطقه بزرگ صومعه نشینی و زیارتی در یونان دانست. گفته می شود که اولین راهبان به این منطقه و صخرره ها پناه برده بودند و این موضوع به دنبال تجاوز ارتش ترک ها در قرن یازدهم اتفاق افتاده بوده است. در قرن های بعد چندین صومعه مختلف در این منطقه ساخته شد و بریا ساخت این صومعه ها تمامی متریال و مصالح مورد نیاز به صورت زنجیر وار بر روی بسکت هایی به این منطقه کشیده می شده اند. آنچه که مسلم است این است که تا سل 1920 تنها وسیله درامد برای تامین منابع مالی مورد نیاز در این منطقه ههمین صومعه ها بوده اند.

بر اساس اطلاعات و منابع متعدد تاریخی ، روزگاری در این منطقه 30  اجتماع مذهبی وجود داشته است اما امروزه این تعداد از اجتماعات به شش اجتماع مذهبی تقلیل یافته است و قابل بازدید است . سایر صومعه ها کوچک تر هستند و عمدتا این صومعه های کوچک تر در قرن 14 ساخته شده اند و امروزه هیچ یک از آنها استفاده نمی شوند و متروک شده اند.

در گذشته راهبان برای رسیدن به صومعه ها می بایست از صخره های شیب دار بالا می رفتند اما امروزه مسیرهایی تراش خوده و مشخص شده ای وجود دارد که بازدید کنندگان با دنبال کردن این مسیر ها و یا با سوار شدن بر کابین های کابلی مخصوص به موقعیت های مختلف این صومعه ها دسترسی پیدا می کنند. علاقه مندان به بازدید از این سایت باید قبل از هر اقدامی مسیر صعود خود را انتخاب کنند بخصوص اینکه مسیر های صعود کابلی نیاز به تمرکز و انتخاب دارد تا بتوانند به بالاترین سطح از هیجان و ترشح آدرنالین برسن و از چشم اندازهای خیره کننده این منطقه بیشترین لذت و هیجان را به دست بیاورند.

دوست داران طبیعت نباید فرصت پیاده روی و لذت در مسیر های سنگ کاری شده با نمایی از سنگ ها و ویژگی هیا طبیعی . پدید های زمین شناسی فوق العاده ای که به صورت منحصر به فرد و در نتیجه یک فرسایش و تغییرات زمین شناسی بیش از 15 میلیون ساله در این منطقه ایجاد شده است را از دست بدهند. در سال 1988 متئورا به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو در آثار این سازما نبه ثبت رسید.

باور کنید یا نه، اعتقاد داشته باشید یا نه،  یک مسافر عاشق طبیعت باشید و یا یک مسافر فرهنگ دوست، این امکان برای شما به خوبی فراهم شده است تا در یک منطقه منحصر به فرد نه تنها با طبیعت ارتباط برقرار کنید بلکه سفری فرهنگی، تاریخی و منحصر به فرد و فراموش نشدنی در عمیق ترین منطقه تاریخ داشته باشید.