سفر به یونان پاسپورت و ویزا یونان - Go To Greece

پاسپورت و ویزا یونان

پاسپورت و ویزا یونان

یونان یکی از کشورهای عضور اتحادیه اروپا است و از جمله کشورهای امضا کننده توافقنامه شینگن است. هنگام مسافرت در بین شکورهای عضور توافقنامه شینگن، افرادی که تابعیت و اقامت این کشورها را دارند تنها برای عبور از مرزهای کشور های عضور نیاز به یک کارت شناسایی دارند. با این وجود برای برخی از اقدامات و معاملات در یونان نیاز به پاسپورت خواهید داشت مواردی مانند انجام امور صرافی، خرید و فروش و غیره الزام به داشتن پاسپورت را نشان می دهد.

شهروندان اروپایی که به عنوان بخشی از کشورهای منطقه شینگن شناخته می شوند برای ورود به کشور یونان نیازی به ویزا ندارند. یونان به عنوان عضوی از توافقنامه شینگن، کنترل بر زمین های مشترک داخلی، مرز های هوایی و دریایی و غیره را لغو کرده است و به کشورهای عضو اجازه می دهد بدون داشتن ویزا بریا مدت سه ماه بدون نیاز به داشتن مجوز اقامت به کشور یونان سفر کرده و در این کشور اقامت کوتاه مدت داشته باشند. با این وجود باید در نظر داشته باشید که شرکت های هواپیمایی و سایر شرکت هیا حمل و نقل دیگر نیاز به داشتن پاسپورت و کارت شناسایی معتبر دارند.

شهروندانی که از دیگر کشورها وارد یونان می شوند که هنوز عضوی از خانواده شینگن محسوب نمی شوندف ممکن است برای وورد به یونان نیاز به دریافت ویزا داشته باشند. شهروندان کشورهای اروپایی و غیر اروپایی که قصد سفر و یا اقامت در یونان را دارند و یا به دنبال بازدید از یونان هستند می توانند اطلاعات بیشتری را از سفارتخانه ها و کنسولگری های یونان در کشور های خود و یا آژانس ههای مسافرتی معتبر مانند ساحل آفتاب دریافت کنند.  قبل از بازدید از یونان لطفا اطلاعات دقیق و مرتبط مورد نیاز را از سایت وزارت خارجه یونان دریافت کنید و یا با کارشناسان موسسه ساحل آفتاب تماس بگیرید و اطلاعات لازم را به دست بیاورید و اطمینان یابید که نیاز به پاسپورت و یا ویزا یونان دارید یا خیر.

توجه: در مدت اقامت در یونان، در صورتی که نیاز به دریافت ویزا دارید، قویا توصیه می شود که از بیمه های مناسب برای نیازهای فوری پزشکی و یا سایر نیازهای احتمالی خود استفاده کنید.