سفر به یونان گردشگری شهری یونان - Go To Greece

گردشگری شهری یونان

گردشگری شهری یونان ( سیتی بریک) ( City Breaks)

شهرها به عنوان دیدنی

گردشگری شهری یا توریسم شهری یا همان سیتی بریک (City Breaks ) یک اصطلاح بین المللی و یک روند نو ظهور است که به طور عمده در سال های اخیر در بین گردشگران با تجربه  رواج پیدا کرده است. در واقع این کار توسط گردشگرانی ایجاد شده است که آرزوی دیدن شهرها و یا بازدید به صورت کلیشه ای و سطحی از شهرها و مقاصد شناخته شده و محبوب شهرها را ندارند و به دنبال دانشی عمیق تر از فرهنگ، سبک زندگی واقعی، سرعت و شخصیت واقعی شهرها و نهایتا جاذبه های کمتر شناخته شده در شهرها هستند.

شهرهای یونان از جمله شهرهایی است که به خوبی این خواسته مسافران با تجربه را تامین می کند و ترکیبی از نیازهای آنها را در اختیارشان قرار می دهد. در اصلی شهرهای یونان این قابلیت را دارند که برای جذب گردشگران بیشتر ، خواص و ویژگی ها و شخصیت های متنوع شهری را در هر شهر برای گردشگران به همراه داشته باشند. حتی شهرهایی که تنها کمی با یکدیگر فاصله دارند از نظر بسیاری از ویژگی ها و کیفیت زندگی با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند.

تاریخ کهن هر شهر در یونان به همراه یکدیگر ترکیبی خارق العاده از فرهنگ شهری منحصر به فرد و غنی را در یونان پدید آورده است. بناهای تاریخی هر شهر، انواع رویدادهایی که هر شهر در طول سال از آن میزبانی می کند، آداب و رسوم متمایز در هر شهر و غیره یک بوم نقاشی متنوع و مسحور کننده را نشان می دهد که هر آن گویی هر مسافر می تواند رنگ مخصوص به خود را به آن بوم نقاشی اضافه کند.

ترکیبات غیر منتظره

شهرهای یونان چه از نظر اخلاقی و رفتاری و چه از نظر فرهنگی هر یک ویژگی های مختلف و متفاوتی برای خود به وجود آورده اند که این امر باعث جذابیت بیشتر آنها شده است.  اکثر شهرهای ساحلی یونان بیشتر از آن چیزی هستند که تنها گمان کنی تکه سنگی جدا شده از کوهستان بوده و جزیره ای را تشکیل داده و یا سواحلی را ایجاد کرده اند. آتن، تسالونیکی، کاوالا، الکساندرپولیس، ولوو، کالاماتا، پاتراس، نفتپکتوس و بسیاری از شهرهای دیگر یونان، شهرهای مستقلی و منحصر به فردی هستند که ترکیبی از مناظر و ویژگی های دریا و کوه ها را توامان به همراه دارند.

بازدیدکننده و مسافر در این شهرها می تواند به تجارب بی شماری دست پیدا کند و بهره ببرد، با مکان هایی با زیبایی های غیر قابل وصف آشنا شوند و از جنبه های کاملا متفاوت طبیعت در هر یک از شهرها مواجه شده و لذت ببرد و تمامی این زیبایی ها را در حداقل زمان و مسافت در کمترین بعد مسافت می تواند از نزدیک در یونان مشاهده کند.

به عنوان مثال، کاوالا یک شهر ساحلی در یونان است. ساحل این شهر یک ساحل گردشگری و محبوب و پذیرای بازدیدکنندگان است و مسافران را قادر می سازد تا از سواحل شهری و بندر دیدنی بسیار مانند پالیو، نیا ایر اکلایسا، نیا پراموس و بسیاری دیگر از سواحل و بنادر این شهر لذت ببرند. در همین زمان و تنها در فاصله بسیار کوتاهی از این سواحل مکان های باستان شناسی مختلفی مانند فیلیپوی و کوه پانگیون که یک کوهستان بسیار جذاب و با انواع سازه های تاریخی و باستانی است وجود دارد. کوهستانی که صومعه های بیزانس و روستاهای سنتی بسیار دیدنی را در دل طبیعت سبز خود جای داده و همچنان به صورت پایدار جلوه گری می کنند.

جالب تر این که حتی اگر کسی به دنبال کشف مناطق حتی بیشتری هم باشد از همین مکان می توان با گرفتن یک قایق بادبانی و در کمتر از یک ساعت به جزیره تاسوس سفر کند و از زیبایی های این جزیره استفاده کند.

شهرهای یونان به داشتن ترکیبی از جذابیت های هیجان انگیز و متنوع شهرت دارند. آتن ، شهری بسیار شناخته شده و مشهور در سراسر جهان است، شهری با فروشگاه های مختلف و شگفتی های بسیار زیاد.  جنگل های حومه آتن، در میان طبیعت بی بدیل و دست نخورده  به مکانی پر از اسطوره ها و افسانه ها تبدیل شده است.

حتی یک قدم زدن ساده در کیزاریانی (Kaisariani) در چند کیلومتری شهر آتن  را می توان یک تجربه عالی و به موقع دانست.  وقتی دراین منطقه قدم می زنید گویی  به سروده های باستانی که از آرتمیس سیساریانی (Artemis Syssariani) نام سابق صومعه های محای این منطقه مانند آستری نستل (Asteri nestle )، که در دل جنگل ساخته شده بودند، گوش فرا می دهید. در این منطقه کلیساهای سنتی و باستانی وجود دارد که از دل صخرها هایی ماند آگیوس آنتونیوس بیرون زده اند.

قدم زدن در شهرهای یونان به مسافران و بازدید کنندگان این احساس را می دهد که در مسیرهای مسحور کننده ای با جذابیت های بی شمار و فوق العاده ای در حال حرکت هستند.

نقاب های تاریخی

از آنجا که شهرهای یونان قرن ها است که وجود داشته اند، همچون کالیدوسکوپ تاریخ و فرهنگ در یونان هستند. موزه های مختلفی در یونان از ویترین های بی شماری از انواع گنجینه های ارزشمند تاریخی یونان پر شده اند تا بهترین جلوه گر دوران تاریه یونان برای بازدیدکنندگان باشند.

بناهای یونان باستان با آثار رومی، سنت های بیزانس و با پرده ای از آثار معماری عثمانی و نئوکلاسیک قرن نوزدهم  و با ترکیبی از معماری های امروزی غربی، دست به دست هم داده اند  و یک گلدان زیبای شهری را ایجاد کرده اند که بسیار بی نظیر است.  مناظر مربوط به شهر های یونان، توجه و علاقه زیاد گردشگران را به سمت خود جذب می کنند و از آنها به عنوان راهنماهایی بر جسته در سفر یونان خود استفاده می کنند.

شهرهای بزرگان

فرهنگ یونان روندی بی پایان دارد. شهرهای یونان تماما عاشق هنر، ادبیات و علم هستند. جشنواره های باشکوه، کنفرانس های معتبر، ادای احترام به خالقان بزرگ و طیف وسیعی از انواع فعالیت های فرهنگی ، کنسرت ها و اجراهای تئاتر  جزئی از فرهنگ و روزمرگی مردم یونان هستند. از یان رو بازدیدکنندگان و توریست ها این فرصت را دارند که با حضور در برخی از جشنواره های موسیقی برتر در دنیا و یا از طریق شرکت در تئاتر های مشهور جهانی در یونان، از برخی از رویدادهای فرهنگی که در یونا به صورت متداول و مداوم برگزار می شود بازدید کرده واز انواع نو آوری های بصری موجود کسب تجربه کنند. در عین حال در تمامی این رویداد ها طعمی از واقعیت مدرن با انواع خوش سلیقگی ها و زرق و برق های نوین را می توان شاهد بود.

شهرهای مختلف یونان هرگز نمی خوابند. مهمان نوازی یونانی ها ، صمیمیت و رفتار دوستانه آنها و چشم انداز دوستانه مردم یونان باعث شده که هر گردشگر خارجی حس کند که در بین مردم و دوستان خودش قرار دارد. رستوران های جذاب، کلوپ های شبانه، هتل های مجلل و مهمان خانه های صمیمی و گرم بهترین و ایده آل ترین شرایط را برای اقامت در هر یک از شهرهای یونان برای مهمانان و مسافران مختلف خارجی فراهم کرده اند.